“4 copa n’kajmak”, Liverpooli e shpartallon Arsenalin

20.11.2021

“Të kuqt” fituan me rezultat të thellë 4-0, në ndeshjen e zhvilluar në “Anfield”. Të parët kaluan në epërsi vendasit me Sadio Mane në minutën e 39-të, teksa me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë. Në pjesën e dytë, Diogo Jota e dyfishoi epërsinë për të “Kuqt”, teksa golin e tretë Mohamed Salah në minutën […]

“4 copa n’kajmak”, Liverpooli e shpartallon Arsenalin Foto: Ilustrim

“Të kuqt” fituan me rezultat të thellë 4-0, në ndeshjen e zhvilluar në “Anfield”.

Të parët kaluan në epërsi vendasit me Sadio Mane në minutën e 39-të, teksa me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Diogo Jota e dyfishoi epërsinë për të “Kuqt”, teksa golin e tretë Mohamed Salah në minutën e 73-të, ndërsa katër minuta më vonë Minamino për 4-0, me këtë rezultat përfundoi ndeshja.

Liverpool pas kësaj fitore kalon në pozitën e dytë në tabelë, teksa Arsenal mposhtet pas 10 ndeshjeve me 20 pikë.