10 golashënuesit më të mirë në 5 sezonet e fundit: Daku i FC Ballkanit i dyti në listë

Mirlind Daku po kalon formë të mirë këtë sezon, duke iu afruar kështu të gjitha rekordeve në futbollin kosovar.

Gjilanasi ka realizuar plotë 23 gola në stinorin vjeshtor dhe është lider i padiskutueshëm i listës së top golashënuesëve, por përveç kësaj Daku po i afrohet edhe numrit një në listën e bomberëve të 5 sezoneve të fundit, pozitë kjo që e mbanë sulmuesi i Dritës, Kastriot Rexha, raporton Gazeta Olle.

Daku tashmë ka vetëm 9 gola më pak se Rexha nëse llogariten ndeshjet e pesë edicioneve të fundit, teksa mbrapa tyre mbesin Januzi, Otto John dhe të tjerët.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Lista e dhjetë golashënuesve më të mirë në 5 sezonet e fundit në futbollin kosovar:

RAPORTO