10.09.2019, 14:28

1 900 tifozë kosovarë në Angli

Ethet e ndeshjes Angli-Kosovë po rriten sa më shumë që po afrohet koha e kësaj super përballje.

Indeksonline mëson se 1900 tifozë shqiptarë do të jenë të vendosur prapa portës.

Jo vetëm kaq. Mbi 2000 tifozë shqiptarë të tjerë do të jenë në pjesët e tjera të stadiumit.

Prania e mijëra tifozëve shqiptarë është sinjal i fuqishëm se Kosova e vogël por me zemër të madhe nuk do të jetë e vetme përballë superyjeve të futbollit botëror.

LEXO EDHE:  Mbahet Kampionati i Kosovës për Senior dhe Veteran, Klubi Atletikë “Theranda” arriti këto rezultate
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.