MSH-ja jep disa këshilla për ta mposhtur Koronavirusin

Edhe pse numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë po shënon rënie, nuk është koha që qytetarët të relaksohen.

Ministria e Shëndësisë që nga marsi kur në Kosovë u shënuan rastet e para me Korona virus ka dhënë këshilla dhe udhëzime se si të mbrohemi nga ky virus i cili në mënyrë drastike ka ndryshuar jetën tonë, njfoton SuharekaOnline.

MSH-ja edhe sot ka publikuar disa këshilla të cilat janë në të mirën e shëndetit të qytetarëve.

Me anë të një postimi në facebook, kjo ministri ka këshilluar qytetarët që ushqehen shëndetshëm, të largohen nga duhani, të bëni aktivitete sportive dhe ta shmangni alkoolin.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.