15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin

27.04.2024

Të ushqesh trupin me ushqime të caktuara mund të ndihmojë në mbajtjen e sistemit tuaj të fortë të imunitetit.

15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin Foto: Ilustrim

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të parandaluar ftohjet e dimrit dhe gripin, hapi juaj i parë duhet të jetë një vizitë në dyqanin ushqimor.

Kur të shkoni atje mos harroni për të blerë këto ushqime që njihen si më përforcuesit e sistemit imunitar.

 • Frutat argume
 • Speca të kuq
 • Brokoli
 • Hudhra
 • Xhenxhefil
 • Spinaq
 • Jogurt
 • Bajame
 • Shafran i Indisë
 • Çaj i gjelbër
 • Papaja
 • Kivi
 • Mish pule
 • Fara luledielli
 • Butak (fruta deti)