“Prej kur’ ka le dielli”, Gold AG dhe Ismet Bexheti sjellin këngën kushtuar heroit Hamëz Jashari

“Prej kur’ ka le dielli”, Gold AG dhe Ismet Bexheti sjellin këngën kushtuar heroit Hamëz Jashari

Rep-artisti i njohur shqiptar, Gold AG, njihet në përgjithësi për projektet e tij me frymë kombëtare.

Ai gjatë gjithë karrierës së tij ka sjell një sërë prej tyre, të cilat janë pëlqyer tej mase nga admiruesit e muzikës së tij.

Pas disa paralajmërimesh, reperi sot (e premte) ka bërë të ditur se ka lansuar këngën e tij më të re.

“Prej kur’ ka le dielli” mban titullin prodhimtaria muzikore, për orkestrimin e së cilës është përkujdesur Alban Furtuna.

Po ashtu kësaj radhe ai bashkëpunoi me Ismet Bexhetin, ndërsa e gjithë puna i ishte kushtuar heroit Hamës Jashari.

Po ashtu në klip dyshja shiheshin në Prekaz, xhirimet të cilat i ka kryer MProduction.

RAPORTO