Këngëtarja shqiptare i reagon Vuçiqit: Përditësoni hartën tuaj, ”Kosova is Kosova”

Këngëtarja shqiptare i reagon Vuçiqit: Përditësoni hartën tuaj, ”Kosova is Kosova”

Postimi i presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ngjalli reagime të shumta tek shqiptarët.

Kjo pasi publikoi një hartë të Kosovës të mbuluar me flamurin serb dhe menjëherë filloi një fushatë për largimin e saj nga Instagrami.

Lidhur me këtë një reagim në profilin zyrtar e ka bërë edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Morena Taraku.

Reagimet në postimin e Morenës ishin të menjëhershme, gjersa pos saj u shprehën ashpër edhe artistë të tjerë si: Filloreta Raçi-Fifi, Ana Kabashi, BimBimma, Don Xhoni, Stresi, Blerta Veseli, Young Zerka, Lluni, Elinel, Afrona Dika, etj.

RAPORTO