Ardian Bujupi publikon këngën e re “Baila Morena”

Ardian Bujupi publikon këngën e re “Baila Morena”
Eurolinda Zenelaj

16.04.2021 / Rozë

Këngëtari i njohur shqiptarë, Ardian Bujupi ka publikuar këngën e tij të re.

“Baila Morena” titullohet kënga e tij e re, e cila është në gjuhën gjermane.

Kënga është ritmike e zhanrit RnB, e cila është punuar nga producentët gjermanë Ryder & Seno, ndërsa tektin e ka shkruar vetë këngëtari.

“Baila Morena” vjen e vizualizuar edhe me klip, xhirimet e të cilit janë kryer në Gjermani, dhe i përshtaten mjaft mirë tematikës që kënga trajton.

Ardian Bujupi përndryshe ka qenë shumë aktiv në muzikë me projekte të shumta muzikore, kryesisht për tregun gjerman të muzikës.

RAPORTO