Kriza politike në kohën e krizës botërore

Kriza politike në kohën e  krizës botërore

Në një situatë ku ndodhet vendi të krijosh me qëllim dhe pa arsyen më të vogël një krizë të tillë politike është më shumë se papërgjegjësi, është lojë politike dhe e papranueshme me fatin e shumë qytetarëve. Në këto momente të vështira që po kalon vendi qytetarët nga një kryeministër presin vendime profesionale dhe të dobishëm për ta e jo vendime për protagonizëm politik.

E para
Albini me këtë vendim ka shkelur marrveshjen që ka nënshkruar vet. Duke mos konsultuar kryetarin e LDK-së para se të merret vendimi për shkarkim.

E dyta
Arsyetimi i këtij vendimi nga ana e Albinit është qesharak, jo profesional, jo serioz, dhe në ndërdije teper i rrezikshëm për faktin se shprehja e mendimit të lirë në një shoqëri demokratike është minimumi i të drejtës së secilit individit.


E treta
Albini me këtë vendim ka krijuar një krizë politike të qëllimshme për interesa të ngushta politike, por tejet të dëmshme për qytetarët e Kosovës

E katërta
Albini me këtë vendim ka dëshmuar që për të dhe politiken që ai përfaqson është më e rëndësishme lufta kundër LDK-së se sa rrugëtimi i përbashkët për t’i sjell zhvillim e integrim vendit dhe qytetarëve të tij.

Të dashur qytetarë, ky vendim ka sfiduar marrveshjen e koalicionit, ka shkelur tinëzisht këtë marrveshje, ka sjellur një krizë politike në krizën më të madhe që po kalon vendi. Unë besoj në LDK-në dhe pres që LDK do marrë vendimet e duhura për ta drejtuar Kosovën drejt rrugës së integrimit dhe zhvillimit. Si rruga e vetme që siguron shtetësinë tonë dhe prosperitet e zhvillim për qytetarët e vendit.

Shkruan – Urim Suka

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës