Zyrtari i Komunës qytetarin nga Suhareka, e kishte bërë qytetar të Skenderajt

  • 20.01.2019
Zyrtari i Komunës qytetarin nga  Suhareka, e kishte bërë qytetar të Skenderajt

Aktakuza e Prokurorisë e ka ulur në bankën e të akuzuar Kujtim Bekajn, zyrtarin e Komunës së Skenderajt që merret me certifikatat e vendbanimit të qytetarëve.

Ai akuzohet se ishte futur në regjistrin e gjendjes civile dhe Jetmir Sukajn, një qytetar nga Bllaca e Suharekës, e kishte bërë qytetar të Skenderajt.


Prokuroria pretendon se ky veprim ishte kryer për t’i hapur rrugë zgjidhjes së martesës në mes Sukajt dhe gruas së tij që jetonte në Gjermani. Shkurorëzimi kishte ndodhur në Gjykatën e Skenderajt.

Në deklaratën e tij para Gjykatës zyrtari i Komunës që tash po akuzohet për korrupsion ka  shpjeguar se veprimin e kishte kryer me qëllim që t’i bënte mirë çiftit.

“Kam pasur një kërkesë dhe me qëllim t’i kryej çiftit një shërbim duke qenë e pamundur që unë të ndërhyj në sistem tek shtetasja e huaj kam ndërhyrë te shtatasi ynë Jetmiri duke bërë ndryshimin e vendbanimit të tij”, u shpreh  i akuzuari Kujtim Bekaj. Ai para Gjykatës tha se për qëllimin e ndërrimit të vendbanimit kishte marrë vesh vetëm kur familjarët e të dëmtuarit ishin paraqitur te sporteli i tij.

Gjykimi ndaj Bekajt po kryhet nën akuzën për  “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” nën udhëheqjen e gjykatësit Burim Ademi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë