Vrasja tragjike e shtetasit të Shqipërisë në Prizren, Policia e Kosovës jep detaje

  • 04.01.2023
Vrasja tragjike e shtetasit të Shqipërisë në Prizren, Policia e Kosovës jep detaje

Në orët e hershme të mengjesit të ditës së martë një ngjarje tragjike ka shqetësuar qytetarët e Prizrenit dhe jo vetëm.

Policia e Kosovës ka njoftuar se të martën rreth orës 04:00 disa persona kanë raportuar se në një lokal nate ka pasur të shtëna me armë zjarri, raporton SuharekaOnline.

Sipas policisë është bërë e ditur se pas një incidenti ku janë përfshirë tre persona të cilët ishin shtetas të Shqipërisë, si pasojë njëri ka ndërruar jetë.


Policia ka njoftuar se të njëjtit pas incidentit ishin nisur me veturë në drejtim të Shqipërisë, ku pas kontaktit me autoritetet e Shqipërisë është konfirmuar se njëri nga personat (31 vjeçar)e përfshirë në incident ka ndërruar jetë, ndërsa një tjetër është plagosur.

Lidhur me rastin në fjalë janë arrestuar 6 të dyshuar shtetas kosovar dhe të njëjtit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Me urdhër të prokurorit, Policia e Kosovës ka bastisur lokalin ku ka ndodhur incidenti, dhe në shtëpinë e njërit nga të dyshuarit, ku janë gjetur dhe sekuestruar disa dëshmi.

Policia e Kosovës njofton se në vendin ku ka ndodhur ky rast tragjik janë gjetur tri gëzhoja të cilat janë sekuestruar.

Njësitet e hetuesisë janë në koordinim me autoritetet e Shqipërisë për vazhdimin e ekzaminimeve të trupit të pajetë si dhe veturës së viktimës.

Policia e Kosovës ka njoftuar se rasti në fjalë është duke u hetuar nga njesitet kompetente.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë