Vjedhje e rënd në Prizren, persona të panjohur vjedhin para të gatshme e stoli ari

  • 16.01.2023
Vjedhje e rënd në Prizren, persona të panjohur vjedhin para të gatshme e stoli ari

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi.

Një rast i tillë ka ndodhur në një shtëpi në rrugën “Indrit Cara Kavaja” në Prizren, Policia ka nisur hetimet pas denoncimit të pronarit.

Vjedhja dyshohet se është kryer në ditët e fundit, derisa familja nuk ishte në shtëpi, periudhë kjo që është shfrytëzuar nga hajnat, të cilët kanë vjedhur mijëra euro, para të gatshme e stoli të arit.


Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë të ditur se pronari ka deklaruar se për rreth 1 javë ka qenë në pushime me familjen e tij, por kur janë kthyer gjatë ditës së djeshme e kuptuan se shtëpia ka qenë cak i hajnave.

Bazuar në dëshminë e tij të dhënë para hetuesve policorë, hajnat kanë vjedhur 8 mijë euro cash, e 5 mijë të tjera stoli ari, që i kanë gjetur në dhomat e shtëpisë.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit dhe në identifikimin e personave të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Vjedhje e rëndë’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapen të dyshuarit.

VJEDHJE E RËNDË

Prizren, 07.01.2023-14.01.2023-NN. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se person-a të panjohur kanë hyrë brenda në shtëpinë e tij deri sa askush nga anëtarët e familjes nuk ka qenë në shtëpi dhe sipas ankuesit nga shtëpia i janë vjedhur para te gatshme si dhe stoli ari. Rasti mbetet nën hetime.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë