Vazhdon agresioni në shëndetësi!

  • 10.01.2019
Vazhdon agresioni në shëndetësi!

Sikur nuk i mjaftoi agresioni ndaj arsimit, ndaj parasë publike, bujqësisë e sektorëve të tjerë nga qeverisja aktuale e AAK së në Therandë, tani i është kthyer edhe shëndetësisë.

Ambulanca në fshatin Samadraxhë ka dhjetë ditë që është mbyllur. Ndërkaq pacientët në këto ditë të ftohta janari ku rrugët janë bllokuar nga reshjet e borës e kanë të vështirë t’i kryejnë shërbimet shëndetësore.


Me sa duket ngarendja e kryetarit Muharremaj, pas fotove për facebook, ka pamundësuar funksionimin normal të sektorëve të qeverisjes komunale. Keqmenaxhimi dhe keqpërdorimi i parasë publike, politizimi i skajshëm i çdo sektori publik, prodhojnë uljen e cilësisë së jetës për qytetarët dhe detyrimin e tyre për të emigruar jashtë vendit.

Sektori për Informim i Degës së LDK-së në Therandë për çdo ditë ballafaqohet me ankesat e qytetarëve të cilëve u është vështirësuar jeta e tyre si pasojë e abuzimit me pushtetin nga qeverisja Muharremaj!

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë