Sulomi fizikisht një familjar, arrestohet një femër në Prizren

04.11.2022

Rastet e dhunës në familje janë një nga shumë shqetësimet e qytetarëve të cilat raportohen në polici dhe trajtohen nga institucionet e Kosovës. Një rast jo i zakonshëm ka ndodhur në Prizren, nga burime të SuharekaOnline bëhet e ditur se një femër dyshohet se ka sulmuar fizikisht një mashkull. Poashtu rasti është konfirmuar edhe nga […]

Sulomi fizikisht një familjar, arrestohet një femër në Prizren Foto: Ilustrim

Rastet e dhunës në familje janë një nga shumë shqetësimet e qytetarëve të cilat raportohen në polici dhe trajtohen nga institucionet e Kosovës.

Një rast jo i zakonshëm ka ndodhur në Prizren, nga burime të SuharekaOnline bëhet e ditur se një femër dyshohet se ka sulmuar fizikisht një mashkull.

Poashtu rasti është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës në Prizren në raportin 24 orësh thuhet se rasti është lajmruar dje rreth orës 16:00 dhe se e dyshuara është arrestuar.

Poashtu, policia bënë të ditur se viktima ka pësuar lëndime trupore dhe si pasojë është dërguar për tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.