Suharekë, këta janë tre të arrestuarit nga e njëjta familje që dyshohet se vodhën në një shtëpi

Një rast i vjedhjes së rëndë ishte raportuar më 23 qershor në stacionin policor në Suharekë.

Suharekë, këta janë tre të arrestuarit nga e njëjta familje që dyshohet se vodhën në një shtëpi

SuharekaOnline ka mësuar se ankuesi mashkull kosovar në polici ka njoftuar se persona të panjohur kanë depërtuar në shtëpinë e tij duke dëmtuar derën dhe nga aty kanë vjedhur stoli ari dhe 400 euro para të gatshme.

Rasti raportohet të ketë ndodhur më 23 qershor rreth orës 21:30 në rrugën “Maksut Kuqi” në Suharekë.


Ndërkaq, pas një pune intensive nga Policia, kanë arritur që të arrestojnë tre hajnat që dyshohen se kryen këtë rast të vjedhjes së rëndë si dhe disa vjedhje të tjera gjatë muajve të kaluar.

Nga Policia e Kosovës kanë bërë të ditur se me vendim të prokurorit tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Ndërsa, burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë të ditur se tre të arrestuarit lidhur me këtë rast janë Naim Bytyqi, Avdullah Bytyqi dhe Rilind Bytyqi.

Fillimisht Policia ka zbuluar dy të dyshuarit e parë, të cilët u identifikuan përmes kamerave të sigurisë dhe më pas u arrestuan e shoqëruan në stacion policor për intervistim. Në Polici, ata kanë pranuar se kanë kryer edhe disa raste të tjera të vjedhjeve, gjatë muajit prill.

Ndërkohë, pas mbledhjes së informacioneve të reja, Policia ka arrestuar edhe të dyshuarin e tretë lidhur me këtë rast, i cili po ashtu ka dhënë deklaratë para hetuesve policorë dhe më pas është dërguar në mbajtje.

KOMENTE4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • hallall policis se edhe une jam i viktomizun preij hajnav poget qe te njejtit edhe mua ms kan thy e ma kan plaqkit shtepin ne fshat tei sa vetem muret kan mbet veq qeta tre lus policin jo mi mbait po shpirtin mja u nxerr duke i svarrit me makin rrugeve te kosoves me parollen qe kush te tenton me vjedh kshtu do ti vije vdekja

  • i kish thon njoni nje hoxhes ju muslimanet ekstremista po ja preni doren hajnit, hoxha e pyet akuzuesin qka mendont ti e ke femin e semure dhe mezi i mbledh paret me operu hyn hajni ne shtepi dhe ti vjedh paret qka kishe bo me nxan hajnin, ky ja kthen me nxan hajnin e kisha mbyt krejt, hoxha ja kthen jo na veq doren ja kishim kput edhe mo skish vjedh, a po e sheh ti po del ma ekstremist ja kthen hoxha, pa ja kput doren hajnav nuk ndalen.

 • N'minuta
  Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
  Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë