Suharekë: Brenda 1 jave vidhet 1 veturë dhe konfiskohen 4 armë

  • 24.01.2019
Suharekë: Brenda 1 jave vidhet 1 veturë dhe konfiskohen 4 armë

Në takimin e rregullt javor për koordinim lokal të sigurisë, kryesuesja e takimit znj.Mihrije Suka, nënkryetare e Komunës ka folur për aktivitetet që janë zhvilluar në Komunë, ku ka num=ruar të gjitha takimet dhe ngjarjet duke dhënë nga një rezyme të shkurtër për të gjitha ato që kanë ngjarë.

Ndërsa për gjendjën e sigurisë në Komunë ka raportuar Komandanti i Stacionit policor në Suharekë, kapiten Milazim Lumi, i cili pasi e ka vlerësuar të qetë dhe stabile gjendjën e sigurisë në Komunë, në vazhdim ka shtuar se kanë ndodhur dy raste.


Në Lagjën Fidanishte është vjedhur një veturë, me të cilën dyshohet se është vjedhur një lokal si dhe në një aheng në Sllapuzhan janë konfiskuar 4 armë.

Përfaqësuesi i OSBE-së, në këtë takim ka deklaruar se jemi duke punuar në pëgaditjen e Planit të Veprimit për aktivitetet që OSBE-ja do ti organizojë gjatë vitit 2019.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë