Suharekë, arrestohen dy persona të kërkuar – dërgohen në mbajtje në burgun e Dubravës

  • 22.09.2022
Suharekë, arrestohen dy persona të kërkuar – dërgohen në mbajtje në burgun e Dubravës

Nuk janë të rralla rastet kur personi kryen një vepër penale dhe tenton të arratiset që mos të del para drejtësisë.

Së fundmi dy persona të tillë i ka arrestuar Policia e Kosovës në Suharekë.

Arrestimi i personave të kërkuar, meshkuj kosovar raportohet se është kryer më 20 shtator rreth orës 11:45 në Suharekë, arrestime këto në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata.


Të arrestuarit meshkuj kosovarë pas arrestimit janë dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Dubravës.


Njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës:

ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUAR

  • Suharekë (DM:854-890) 20.09.2022 – 11:45. Në bazë të urdhëresës lëshuar nga gjykata është arrestuar një mashkull  kosovar dhe është dërguar në vuajtje dënimi në burgun e Dubravës.
  • Suharekë (DM:854-890) 20.09.2022 – 11:45. Në bazë të urdhëresës lëshuar nga gjykata është arrestuar një mashkull  kosovar dhe është dërguar në vuajtje dënimi në burgun e Dubravës.
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë