Shqetësime të reja në QKMF të Suharekës

  • 09.01.2019
Shqetësime të reja në QKMF të Suharekës

Në Komunën e Suharekës po vazhdon keqtrajtimi i punonjësve nga pushteti aktual, kjo qasje puntorëve të QKMF-së në Suharekë u është kushtëzuar marrëdhënia e punës, po ashtu rreth 50 pjestarëve të personelit mjeksor të QKMF-së në Suharekë do të bëjnë nga 2 muaj punë pa pagesë.

Ata duhet të punojnë dy muaj pa rroga, nëse duan t’u vazhdohen kontratat, përndryshe ata do të jenë të detyruar të largohen nga vendi i tyre i punës.


Disa prej tyre duke dashur të mbeten anonim nga frika e ndonjë ndëshkimi tjetër, ka njoftuar Sektorin për Informim të LDK- së në Therandë, se kjo ngjarje ka shkaktuar shqetësim dhe huti në radhët e punëtorëve shëndetësorë.

Këtë njoftim e bëri të ditur Dega e LDK-së në Therandë të cilët po i përcjellin me shqetësim këto zhvillime denigruese që burojnë nga pushteti aktual, të cilit i bën apel që të ndërpresë praktikat ilegale dhe t’i kthehet qeverisjes institucionale.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë