Rrezet e Diellit përpos borës “shkrijnë” edhe asfaltin e kryetarit Bali Muharremaj!

  • 24.01.2019
Rrezet e Diellit përpos borës “shkrijnë” edhe asfaltin e kryetarit Bali Muharremaj!

Për shkak të cilësisë së dobët dhe mos mbikqyrjës së duhur të cilësisë së asfaltit dhe bazës ku është asfaltuar nga autoriteti i komunës për mbikqyrje të ekzekutimit të punimeve, rruga e shtruar para dy muajve nuk ka mundur ta përballojë borën e parë të këtij viti.

Dëmtimi kaq i madh i asfaltit ende pa kaluar tre muaj sigurisht që është garanc që në një të ardhme të afërt kjo rrugë do të bëhet e pakalueshme.


Kjo rrugë përveç cilësisë së dobët është punuar edhe në mënyrë të dyshimtë meqenëse po e njëjta nuk e ka qenë e planifikuar pavarësisht nevojës së qytetarëve, çfarë ka bërë që aty të ndërhyhet shkel e shko.

Këtë e ka raportuar Lëvizja Vetëvendosje dega në Suharekë përmes një njoftimi në Facebook.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë