Rrahën grat, arrestohen dy të dyshuar në Prizren – Me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje

  • 07.01.2023
Rrahën grat, arrestohen dy të dyshuar në Prizren – Me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje

Rastet e dhunës në familje, në Kosovë nuk kanë të ndalur, një gjë e tillë po bëhet e ditur nga raportet e policisë, ku çdo ditë po raportohet për këto raste të cilat vazhdojnë të mbesin sfidë për institucionet e shtetit.

Nga raportet e policisë, dërguar mediave bëhet e ditur se fatkeqësisht viktimat e dhunës në familje janë kryesisht femrat.

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar gjatë ditës së premte në Stacionin Policor në Prizren, raporton SuharekaOnline.


Rasti i parë është raportuar rreth orës 02:00, ku sipas deklaratës së viktimës në polici bëhet e ditur se personi i dyshuar me të cilin viktima kishte bashkjetuar ka ushtruar dhunë.

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Prizren 06.01.2023 – 02:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj viktimës femër kosovare, me të cilën bashkëjeton. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.” thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërsa, rasti tjetër është raportuar të premten rreth orës 23:40, ku bëhet e ditur se një i dyshuar kishe sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.

Si pasojë e dhunës fizike, viktima ka pësuar lëndime trupore me ç’rast edhe i është ofruar tretman mjekësor.

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se i dyshuari pas arrestimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Prizren 06.01.2023-23:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Si pasojë e sulmit fizik viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore për çka dhe i është ofruar tretman mjekësor. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.” thuhet tutje në raport.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë