Prizren, persona të panjohur hynë me forcë në një banesë dhe vjedhin 5.300 euro – Policia po e heton rastin

  • 07.01.2023
Prizren, persona të panjohur hynë me forcë në një banesë dhe vjedhin 5.300 euro – Policia po e heton rastin

Rastet e vjedhjeve nga persona të dyshuar në vende të ndryshme, si rrugë, shtëpi, lokale apo pompa derivatesh kohëve të fundit janë shpeshtuar.

Një rast i vjedhjes ka ndodhur edhe në Prizren në minutat e parë të ditës së sotme, raporton SuharekaOnline.

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se sot rreth orës 00:05 një person ka lajmëruar policinë se persona të dyshuar të panjohur për të me forcë kishin hapur derën e hyrjes së banesës së tij.


Sipas deklaratës së ankuesit në polici është bërë e ditur se të dyshuarit kishin demoluar gjësende të ndryshme si dhe nga dhoma e gjumit i kanë vjedhur një kuletë në të cilën pretendon se ka pasur para kesh në vlerë prej 5.300 euro.

Policia e Kosovës në Prizren bën të ditur se rasti në fjalë është duke u hetuar.

Prizren 07.01.2023-00:05 Ankuesi mashkull kosovar ka lajmëruar se të dyshuar të panjohur kishin hapur me forcë derën e hyrjes së banesës së tij. Sipas ankuesit të dyshuarit kishin demoluar gjësende si dhe nga dhoma e gjumit i kanë vjedhur një kuletë në të cilën kishte pasur para kesh rreth pesëmijë e treqind (5300)€. Rasti është duke u hetuar.” thuhet në raportin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë