Prizren, miku sulmon dhëndrin pasi ia rrahu vajzën, të dy përfundojnë në Polici

  • 06.02.2023
Prizren, miku sulmon dhëndrin pasi ia rrahu vajzën, të dy përfundojnë në Polici

Përleshjet mes miqve e familjarëve në vendin tonë nuk janë të rralla dhe në shumicën e rasteve përfshihen familjen e gruas dhe të dhëndrit. Për motive të ndryshme, shumë prej tyre përfundojnë në Polici, ku kërkojnë ndihmë për zgjidhjen e telasheve. Por ka raste kur disa prej tyre vendosin vet t’i ‘qërojë hesapet’.

Kështu ka ndodhur mbrëmë në një familje në Prizren, ku një person ka sulmuar fizikisht dhëndrin e tij, pasi i njëjti dyshohet se e kishte rrahur bashkëshorten e tij (vajzën e të dyshuarit).

Fillimisht i dyshuari i parë dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj gruas së tij, të cilën e ka rrahur me një shkop, duke i shkaktuar lëndime trupore. Por pa shkuar shumë gjatë, ai u përballë me mikun, babain e gruas së tij, i cili shkoi për t’i kërkuar llogari.


Sipas informacioneve të para, i dyshuari u sulmua nga vjehrri në banesën e tij dhe për pasojë mori lëndime trupore, për çka u dërgua për trajtim mjekësor.

Pas përfundimit të procedurave policore, i dyshuari që rrahu bashkëshorten është ndaluar për 48 orë me urdhër të Prokurorit të Shtetit dhe ndaj tij është iniciuar rasti për veprën penale “Dhunë në familje”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë