Prizren, goditi këmbësorin me motoçikletë dhe iku, zbulohet shoferi 22 vjeçar

  • 21.03.2023
Prizren, goditi këmbësorin me motoçikletë dhe iku, zbulohet shoferi 22 vjeçar

Aksidentet në trafik janë një ndër dukuritë më shqetësuese në vendin tonë. Ato zakonisht ndodhin për shkak të pakujdesisë së shoferëve që rrezikojnë të gjithë pjesëmarrësit tjerë në komunikacion, mosrespektimit të rregullave të trafikut e për shkak të shpejtësisë.

Si pasojë e shpërqendrimit dhe pakujdesisë të shoferëve, viktima në shumë raste janë edhe këmbësorët.

Një aksident i tillë trafiku ka ndodhur edhe në fillim të këtij muaji, në rrugën “Tahir Sinani” në Prizren, ku një këmbësor ishte goditur nga një motoçiklist, i cili më pas kishte ikur nga vendi i ngjarjes, pa dhënë ndihmën dhe pa njoftuar Policinë.


Si rezultat i hetimeve të ndërmarra nga ana e Policisë, është identifikuar shoferi i dyshuar, A.Sh., 22-vjeçar, i cili dyshohet se ka shkaktuar aksidentin, ku për pasojë viktima kishte pësuar lëndime të rënda trupore.

Sinjali mëson se i dyshuari gjendet në Gjermani pasi nuk jeton në Kosovë, prandaj veprimet e tjera hetimore ndaj tij do të ndërmerren posa të sigurohet prezenca e tij.

Ndryshe, këmbësori që ishte goditur nga motoçiklisti kishte marrë trajtim mjekësor në spital dhe fatmirësisht tashmë është jashtë rrezikut për jetë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë