Bizneset Vende Pune Ofertat

Prizren, arrestohen dy persona të dyshuar për armëmbajtje pa leje

Prizren, arrestohen dy persona të dyshuar për armëmbajtje pa leje

10.08.2023 Ligji

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Policia e Kosovës në Prizren ka arrestuar dy persona të dyshuar për armë mbajtje pa leje.

Policia e Prizrenit njofton se në minutat e parë të së enjtes ka arrestuar dy persona të dyshuar tek të cilët gjatë një kontrolli ka gjetur dhe sekuestruar një shufer metalike, një thikë me patentë dhe një thikë harkore me dorezë, ndërsa tek i dyshuari i dytë (pasagjeri) pas kontrollit tek ai është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë dhe një karikator, raporton SuharekaOnline.

Njoftimi i plotë:

Prizren, 10 gusht 2023

Policia e Kosovës, njësiti për reagim të shpejtë nga Stacioni Policor Prizren me datën 10.08.2023 rreth orës 00:25 në pikë të kontrollit të automjeteve ka ndalur një automjet me targa vendore për kontrolle rutinor në të cilin kanë qenë dy persona meshkuj, kosovar shqiptar me inicialet M.F. (viti i lindjes 1998) dhe M.B. (viti i lindjes 1999).

Gjatë kontrollit tek i dyshuari i parë (ngasësi i automjetit) nga zyrtarët policor janë gjetur dhe sekuestruar një (1) shofer metalike, një (1) thikë me patentë dhe një thikë harkore me dorezë, ndërsa tek i dyshuari i dytë (pasagjeri) pas kontrollit tek ai është gjetur dhe sekuestruar një (1) pistoletë dhe një karikator. Të gjitha këto do të përdorën si dëshmi për gjykatën.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që ndaj të dy të dyshuarve të ngritët kallëzim penal për veprën penale ,, Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’’ dhe rasti do të procedohet në prokurorinë themelore.

New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende89 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë