Prizren, 31-vjeçarja raporton se është kërcënuar me vrasje nga bashkëshorti – dyshuari në kërkim

  • 28.03.2023
Prizren, 31-vjeçarja raporton se është kërcënuar me vrasje nga bashkëshorti – dyshuari në kërkim

Policia e Kosovës njofton se të hënën rreth orës 19:00, në stacionin policor në Prizren është raportuar një rast i kanosjes.

Sipas njoftimit, viktima e rastit 31-vjeçare me inicialet A.G ka njoftuar se përmes telefonit është kanosur me vrasje nga bashkëshorti i saj – i dyshuari me inicialet E.N. 29 vjeç, i cili gjendet jashtë shtetit.

“Pas intervistimit të viktimës së rastit, mësohet se i dyshuari posedon armë zjarri pa leje valide dhe të njëjtën e mbanë në dhomën e gjumit”, thuhet në komunikatën për media.


Nga ana e krim teknikut thuhet se në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe është sekuestruar një armë zjarri (pistoletë) e llojit T.T–M57 dhe 39 fishekë të kalibrit 7.62mm.

“Për rastin në fjalë është konsultuar Prokurori i Shtetit me vendim të të cilit arma e gjetur sekuestrohet, iniciohet rasti i klasifikuar si vepër penale 1) Kanosja  dhe 2) Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i pa autorizuar i armë”, thuhet tutje në njoftim.

I dyshuari është në kërkim policor për shkak të dyshimeve të arsyeshme për veprat e kryera.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë