Bizneset Vende Pune Ofertat

Policia: Për 6 muaj 4,116 shoferëve në Kosovë iu është ndaluar patentë shoferi

Policia: Për 6 muaj 4,116 shoferëve në Kosovë iu është ndaluar patentë shoferi

20.07.2023 Ligji

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Policia e Kosovës ka njoftuar se që nga muaji janar deri në atë qershor të vitit 2023 ia ka ndaluar patentë shoferët dhe ka vendosur pikë negative personave që nuk i kanë respektuar rregullat e trafikut.

Policia e Kosovë bën të ditur se brenda 6 muajve të parë të këtij viti ka zhvilluar aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e sigurisë në trafikun rrugor dhe parandalimin e aksidenteve të mundshme.

Poashtu, PK bën të ditur se për këtë periudhë kohore iu kanë ndaluar patentë shoferin 4.116 drejtuesve të automjeteve, ndërsa 12.751 të tjerëve iu janë vendosur pikë negative.

Njoftimi i plotë:

SHOFER RESPEKTONI RREGULLAT NË TRAFIK NË TË KUNDËRTËN MUND TË MBETENI PA PATENTË SHOFER!

Policia e Kosovës vazhdon me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e sigurisë në trafikun rrugor si dhe uljen e aksidenteve.

Gjatë periudhës kohore Janar – Qershor 2023:

• 4116 shoferëve, iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

• 12751 shoferëve, iu kanë vendosur pikë negative.

May be an image of 1 person, money and text
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende90 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë