Policia me automjetin inteligjent edhe në Prizren, shqipton mbi 1 mijë e 100 gjoba

  • 05.09.2022
Policia me automjetin inteligjent edhe në Prizren, shqipton mbi 1 mijë e 100 gjoba

Siguria në trafik, patrullimi me “automjetin Inteligjent”.

Gjate muajit gusht 2022, patrullat policore të Njësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Prizren, kanë kryer aktivitete të shumta më qëllim të krijimit të një ambienti të sigurt për qytetar.

Përveç aktiviteteve tjera gjatë muajit gusht, patrullat policore të kësaj njësie kanë patrulluar edhe me “automjetin inteligjent”.


Duke patrulluar me “automjetin inteligjent” kane ndërmarrë disa aktivitete për parandalimin e aksidenteve në rrugë dhe me qellim të vetëdijesimit të pjesëmarrësve në trafik.

Këto patrulla policore nga data 22.08.2022 deri me datën 31.08.2022 kanë e shqiptuat 1147 gjoba për kundërvajtje të ndryshme në komunikacion.

Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Prizren në vazhdimësi është duke zhvilluar aktivitete te ndryshme dhe duke ndërmarr masa shtesë preventive për parandalimin e aksidenteve në rruge dhe për ti bërë rrugët më të sigurta.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë