Policia konfiskon 4 armë, medikamente në vlerë mbi 1,800€, kontrollon 215 automjete e arreston 4 persona

  • 28.09.2021
Policia konfiskon 4 armë, medikamente në vlerë mbi 1,800€, kontrollon 215 automjete e arreston 4 persona

Ky operacion është organizuar nga EUROPOL, është zbatuar nga data 15 deri me 18 shtator 2021 në gjithsej 27 shtete (17 shtete të BE-së dhe 10 shtete tjera jashtë BE-së).

Në Kosovë, Policia e Kosovës,  respektivisht Policia Kufitare se bashku me Doganën e Kosovës, në koordinim me  ILECU-në dhe QKMK-në, kanë zbatuar këtë plan në disa pika kufitare  në kufijtë me Shqipërinë, Serbinë dhe Malin i Zi. Në zbatimin e këtij plani operativ janë përfshirë 78 zyrtarë policorë dhe 43 zyrtarë doganorë të cilët së bashku kanë koordinuar aktivitetet operacionale.


Gjatë zbatimit të planit në teren janë konfiskuar katër armë, medikamente në vlerë prej 1810 €, janë arrestuar katër persona për ‘mbajtje në pronësi, kontroll, posedim dhe shfrytëzim të paautorizuar të armëve’, janë kontrolluar 215 automjete dhe janë realizuar aktivitete tjera policore.

Kurse, numri i përgjithshëm i të arrestuarve  në nivel të të gjitha shteteve ku është zhvilluar operacioni në fjalë, gjatë zbatimit të këtij operacioni është: 330 arrestime dhe janë iniciuar 37 raste për hetime.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë