Persona të dyshuar tentojnë t’ia vënë flakën një lokali në Prizren

  • 26.11.2022
Persona të dyshuar tentojnë t’ia vënë flakën një lokali në Prizren

Një rast i rrezikut të përgjithshëm ka ndodhur të premtën në qytetin e Prizrenit.

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se dje gjatë ditës ka pranuar një informacion nga një pronar i një lokalit i cili ka thënë se persona të panjohur për të ia kanë thyer një xham të lokalit me një shishe qelqi e cila ishte e mbushur me lëndë djegëse, raporton SuharekaOnline.

Sipas dëshmisë së të dëmtuarit në polici thuhet se të dyshuarit kanë tentuar që t’ia vënë flakën lokalit të tij.


Për rastin në fjalë policia ka njoftuar se njësitet relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe se rasti është duke u hetuar.

Sheshi Shadervan, Prizren 25.11.2022 – 02:30. Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se të dyshuar deri më tani të pa njohur ia kanë thyer një xham të lokalit dhe me një shishe qelqi të mbushur me lëndë djegëse dhe kanë tentuar t’ia vënë flakën lokalit të tij. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, rasti vazhdon të hetohet.” thuhet në njoftiin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë