Për 24 orë policia dënoi mbi 1 mijë e 500 drejtues të automjeteve

  • 05.01.2023
Për 24 orë policia dënoi mbi 1 mijë e 500 drejtues të automjeteve

Mosrespektimi i rregullave në komunikacion, mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës në shumicën e rasteve përfundon me aksident, ku përveç dëmëve materiale shkaktohen edhe lëndime në njerëz.

Edhe gjatë ditës së mërkurë në Kosovë është regjistruar numër i madh i aksidenteve, raporton SuharekaOnline.

Në 24 orëshin e fundit në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 78 aksidente, ku prej tyre 30 kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 48 të tjera me dëme materiale.


Të mërkurën një vetaksident ka ndodhur edhe në Prizren, ku si pasojë janë lënduar dy persona.

Sipas informacioneve bëhet e ditur se një person derisa ishte duke e drejtuar veturën e tij nga pakujdesia ka shkaktuar vetaksident, ku si pasojë drejtuesi i automjetit dhe pasagjerja femër kanë pësuar lëndime trupore.

Si pasojë e lëndimeve të marra dy të aksidentuarit janë dërguar në Spitalin e Prizrenit.

Policia e Kosovës në Prizren bën të ditur se pas tretmanit mjekësor drejtuesi i automjetit është liruar, ndërsa pasagjerja mbetet ende në sptal për tretman të mëtutjeshëm.

Ndërsa, gjatë ditës së mërkurë Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar 1.594 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve të cilët nuk kanë respketuar rregullat e komunikacionit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë