Pas një mosmarrëveshje për borxh një i dyshuar sulmon fizikisht një tjetër në Prizren

  • 14.01.2023
Pas një mosmarrëveshje për borxh një i dyshuar sulmon fizikisht një tjetër në Prizren

Rastet kur mosmarrveshjet për tema të ndryshme shumë shpesh përfundojnë me sulme fizike mes personave të ndryshëm.

Një rast i sulmit fizik është raportuar dje rreth orës 20:30 në Stacionin Policor në Prizren, raporton SuharekaOnline.

Në bazë të raportit të policisë bëhet e ditur se një person i dyshuar ka sulmuar fizikisht një tjetër të cilit i ka shkaktuar lëndime të lehta trupore, ku edhe i është ofruar tretman mjekësor.


Policia njofton se rasti në fjalë dyshohet se ka ardhur si pasojë e një mosmarrëveshje në lidhje me një borxh.

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor, dhe për rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

Fsh. Gjonaj, Prizren 13.01.2023 – 20:30. Raportohet se i dyshuari mashkull  kosovar e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar, të cilit i ka shkaktuar lëndime të lehta trupore. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor. I dyshuari është shoqëruar në stacion policor. Dyshohet se deri te sulmi ka ardhur si pasojë e një mosmarrëveshje në lidhje me një borxh. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë