Pas një mosmarrëveshje djali kanos babain, arrestohet nga policia dhe dëgohet në mbajtje

  • 28.11.2022
Pas një mosmarrëveshje djali kanos babain, arrestohet nga policia dhe dëgohet në mbajtje

Rastet e kërcënimeve në Kosovë janë raste të cilat raportohen çdo ditë në polici, e poashtu janë edhe njëra ndër sfidat më të mëdha për institucionet e vendit pasi që shumica e këtyre rasteve kalon edhe në sulme fizike.

Një rast i kanosjes është raportuar edhe në Policinë e Prizrenit gjatë ditës së dielë, raporton SuharekaOnline.

Një person ka lajmëruar policinë pasi që i njejti është kanosur nga djali i tij.


Sipas deklaratës së viktimës në polici është bërë e ditur se i dyshuari e kishte kërcënuar pas një mosmarrëveshje që kishin pasur mes vete babë e birë.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit i njejti është dërguar në mbajtje.

Prizren 27.11.2022 – 14:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që pas një mosmarrëveshje ka kanosur babain e tij viktimën mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë