Paraqiten hajnat në Shirokë

  • 30.12.2018
Paraqiten hajnat në Shirokë

Kohëve të fundit në tërë vendin tonë janë shtuar rastet ku janë qytetarët, bizneset dhe bankat komerciale janë plaqkitur nga hajnat. Ditë më parë nga një rast i tillë mbeti i vdekur edhe një polic i Kosovës në ballafaqim me një hajn në një bank komerciale në Istog.

Raste të plaqkitjeve pothuajse çdo ditë po paraqiten nga qytetarët. Rasti i fundit që është lajmëruar nga një qytetarë është në fshatin Shirokë të komunës sonë ku rreth orës 19:00 një qytetari (emër i njohur për redaksinë) i është thyer shtëpia ku të njëjtit i janë thyer xhamat, dyert dhe i janë vjedhur të holla dhe stoli ari.


Apelojmë tek të gjithë qytetarët që të jenë më vigjilent dhe më të kujdesshëm në raste kur janë jashtë shtëpive të tyre dhe gjatë kohës që janë në shtëpi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë