Një person me të meta psiqike i vë zjarrin shtëpisë ku jetonte me vëllaun e tij

15.07.2023

Një person me të meta psiqike i ka vënë zjarrin shtëpisë së tij në të cilën bashkëjetonte me vëllaun e tij. Sipas policisë thuhet se dy vëllezërit jetonin në kate të ndara, raporton SuharekaOnline. Njësit përkatëse edhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin  e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin. Poashtu, thuhet se përveç dëmeve materiale, nuk […]

Një person me të meta psiqike i vë zjarrin shtëpisë ku jetonte me vëllaun e tij Foto: Ilustrim

Një person me të meta psiqike i ka vënë zjarrin shtëpisë së tij në të cilën bashkëjetonte me vëllaun e tij.

Sipas policisë thuhet se dy vëllezërit jetonin në kate të ndara, raporton SuharekaOnline.

Njësit përkatëse edhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin  e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin.

Poashtu, thuhet se përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar, e as te arrestuar.

Prizren 14.07.2023-01:00. Është raportuar se i dyshuari mashkull  kosovar me probleme psikike, i ka vënë zjarrin shtëpisë në të cilën bashkëjetojnë me valluan e tij  në kate të ndara. 

Njësit përkatëse edhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin  e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar, e as te arrestuar.” thuhet në raportin e policisë