Një e mitur në Prizren sulmohet fizikisht nga personi me të cilin bashkëjeton dhe ka një fëmijë me të

  • 07.02.2023
Një e mitur në Prizren sulmohet fizikisht nga personi me të cilin bashkëjeton dhe ka një fëmijë me të

Rastet e dhunës në familje janë raste të cilat pothuajse çdo ditë në mas të konsiderushme raportohen në Policinë e Kosovës, e poashtu këto raste janë shqetësuese për shoqërinë dhe sfidë e madhe për institucionet e vendit.

Një rast i dhunës në familje është raportuar dje në Stacionin Policor në Prizren, raporton SuharekaOnline.

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për dhunë në familje, pasi që i njëjti thuhet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës së mitur.


Poashtu, ndër tjerash bëhet e ditur se viktima dhe i dyshuari janë duke bashkëjetuar dhe kanë një fëmijë.

Si pasojë e sulmit fizik, viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Prizren, 05.02.2023 – 22:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi ai ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës femër kosovare e mitur, viktima dhe i dyshuari janë duke bashkëjetuar dhe kanë një fëmijë. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë