“Nëse nuk del, te shpija t’vi”, polici nga Suhareka kanoset nga ish-burri i mbesës së tij

  • 17.10.2022
“Nëse nuk del, te shpija t’vi”, polici nga Suhareka kanoset nga ish-burri i mbesës së tij

Prokuroria Themelore në Prizren ka nisur hetimet për një rast të kanosjes, pas denoncimit të një zyrtari policor, i cili ka raportuar se ish-bashkëshorti i mbesës së tij e ka kërcënuar seriozisht përmes telefonit.

Denoncimi ka aktivizuar Policinë dhe Prokurorinë, me ç’rast i dyshuari është shoqëruar në stacion policor.

Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se zyrtari policor ka denoncuar në Polici se gjatë ditës së djeshme ka marrë mesazhe kërcënuese nga A.B., i cili ka qenë i martuar me mbesën e tij, por që një kohë janë ndarë.


Bazuar në dëshminë e tij të dhënë para hetuesve, i dyshuari i ka dhënë ultimatum për t’u takuar, duke i thënë “Nëse nuk del për gjysmë ore, te shpia t’vi”.

Por ky nuk është mesazhi i vetëm që zyrtari policor ka dërguar si dëshmi në Polici lidhur me rastin. Burimet nga Prokuroria thonë se viktima nuk ka kurrfarë lidhje me rastin, prandaj i shqetësuar i ka njoftuar kolegët e tij.

Si rezultat i raportimit, i dyshuari është shoqëruar në stacion policor dhe ka dhënë deklaratë për rastin. Me urdhër të Prokurorit të Shtetit ndaj tij është kanë nisur hetimet për veprën penale “Kanosje”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë