Mashtroi pronarin dhe nuk pagoi 1.600 euro për qëndrimin e tij në hotel, arrestohet i dyshuari

  • 11.01.2023
Mashtroi pronarin dhe nuk pagoi 1.600 euro për qëndrimin e tij në hotel, arrestohet i dyshuari

Rastet kur personat e dyshuar mashtrojnë apo dëmtojnë pasurinë e personave të tjerë në Kosovë nuk është se janë të ralla, ato raportohen shpesh në Policinë e Kosovës, me ç’rast të dyshuarit bijnë në prangat e tyre.

Një rast të mashtrimit e kishte raportuar në Stacionin Policor në Prizren një person me datë 31.08.2022, raporton SuharekaOnline.

Sipas policisë ankuesi kishte denoncuar një person për mashtrim, pasi që i njejti muaj më parë kishte mashtruar pronarin e një hoteli duke mos paguar qëndrimin e tij në hotel.


Sipas ankuesit, vlera e dëmit është rreth 1 mijë e 600 euro.

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas një pune ka arritur të identifikoj dhe arrestoj personin i cili dyshohet për mashtrim.

Rr. Bujtinat, Prizren 31.08.2022 – 16:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar  i mitur, pasi që muaj më parë kishte mashtruar pronarin e hotelit mashkull  kosovar  duke mos paguar qëndrimin në hotel. Sipas ankuesit, vlera e dëmit është rreth 1600 €. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.” thuhet në raportin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë