Maqitevë, gruaja e lodhur nga dhuna në familje denoncon burrin e saj në Polici, vet kthehet të jetojë te prindërit

  • 26.09.2022
Maqitevë, gruaja e lodhur nga dhuna në familje denoncon burrin e saj në Polici, vet kthehet të jetojë te prindërit

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe vajzat që përjetojnë dhune psikike e fizike nga bashkëshortët e tyre dhe anëtarët tjerë të familjes.

Një rast i tillë ka ndodhur dje rreth orës 14:40 në fshatin Maqitevë të Suharekës, ku një burrë dyshohet se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.

Sinjali mëson se rastin në Polici e ka denoncuar 22-vjeçarja e cila po ashtu si pasojë e lëndimeve të marra ka kërkuar edhe ndihmë mjekësore në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë.


Ajo para hetuesve policorë ka deklaruar se i dyshuari ka ushtruar dhunë ndaj saj që një kohë të gjatë dhe si pasojë e kësaj ka kërkuar që të kthehet të jetojë në shtëpinë e prindërve.

Njësitë policore me të marrë informatën janë vënë në veprim dhe kanë arrestuar personin e dyshuar, i cili është shoqëruar në stacion për intervistim.

Me urdhër të prokurorit ndaj tij është iniciuar rasti ‘Dhunë në familje’ dhe i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë