Komuna: rrugët janë të kalueshme në tërë teritorin e Suharekës, qytetarët e demantojnë

  • 04.01.2019
Komuna: rrugët janë të kalueshme në tërë teritorin e Suharekës, qytetarët e demantojnë

Reshjet e fundit të borës të cilat edhe këtë mëngjes po vazhdojnë, kanë vështirësuar paksa qarkullimin e automjeteve sidomos në viset malore, por jo edhe bllokimin e tyre.

Sipas shefit të emergjencës në Komunën e Suharekës z. Mehmet Lezi, rrugët janë të kalueshme në tërë teritorin e Komunës sonë.


Se vërtet po mirëmbahen rrugët ashtu si duhet nga Kompania kontraktuese, e vërteton edhe drejtori për Shërbime Publike dhe Emergjencë, z. Enver Shabani i cili mbrëmë vonë së bashku me zyrtar të kësaj Drejtorie kanë inspektuar rrugët nëpër viset malore dhe kanë konstatuar se nuk ka asnjë rrugë të pakalueshme.

Mirëpo këtë e demantojnë shumë qytetarë të cilët kanë shprehur pakënaqësi për mirëmbajtjen e rrugëve nga ana e institucioneve përgjegjëse. Shumë rrugë dytësore në fshatra që lidhin vendbanimet me rrugët kryesore janë të pakalueshme dhe tepër të rrezikshme thojnë qytetarët. Më është sjellur vetura dhe kam goditur murin si pasojë e rrugës së rrëshqitshme dhe kontakt ballë për ballë me një veturë tjetër, u dashtë të frenoja ose të godisja veturën tjetër thotë një qytetar nga fshati Peqan.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë