Kapen me marihuanë, arrestohen dy të dyshuar në Prizren

  • 16.11.2022
Kapen me marihuanë, arrestohen dy të dyshuar në Prizren

Lëndët narkotike, kryesisht e llojit marihuanë kohëve të fundit po përdoret për fat jo të mirë nga rinia e vendit tonë.

Për parandalimin e rasteve të tilla përkushtohet Policia e Kosovës, shkruan SuharekaOnline.

Gjatë ditës së martë Policia e Kosovës në Prizren ka arrestuar dy persona të dyshuar për posedim të substancave narkotike.


Policia bën të ditur se dje rreth orës 20:40 në lagjen Arbana në Prizren gjatë një kontrolli tek dy persona janë gjetur në posedim dhe janë konfiskuar substanca narkotike të llojit marihuanë.

Policia poashtu njofton se tek një i dyshuar ka konfiskuar 1.54 gram substancë narkotike të llojit marihuanë, ndërsa tek i dyshuari tjetë 1.73 gram.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë