Kanosi vëllain e tij dhe ia dëmtoi veturën, arrestohet prizrenasi

  • 01.10.2022
Kanosi vëllain e tij dhe ia dëmtoi veturën, arrestohet prizrenasi

Një rast i kanosjes dhe asgjësimit apo dëmtimit të pasurisë është raportuar në stacionin policor në Prizren.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se kishte kanosur vëllain e tij dhe kishte dëmtuar veturën e viktimës.

Rasti raportohet të ketë ndodhur të enjten e 29 shtatorit, rreth orës 14:00 në Prizen.


Ndërkaq, nga Policia kanë bërë të ditur se me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

“KANOSJE /ASGJËSIM APO DËMTIM I PASURISË / Prizren 29.09.2022 – 14:00. Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se kishte kanosur vëllain e tij dhe kishte dëmtuar veturën e viktimës. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë