Hyri për të vjedhur, një person i maskuar gjuan me armë zjarri kur e sheh pronarin e shtëpisë

  • 28.11.2022
Hyri për të vjedhur, një person i maskuar gjuan me armë zjarri kur e sheh pronarin e shtëpisë

Rastet kur persona të ndryshëm kanë cakë për të vjedhur nëpër shtëpi apo lokale e vende të tjera janë të shpeshta në vendin tonë.

Një rast i tillë është raportuar edhe në Stacionin Policor në Prizren në minutat e parë të 28 nëntorit, raporton SuharekaOnline.

Sipas policisë bëhet e ditur se një i dyshuar i cili ishte i maskuar ka hyrë në shtëpinë e viktimës ku ai ndodhej aty.


Policia e Prizrenit bën të ditur se viktima në momentin që e ka vërejtur të dyshuarin, ai a shtënë me armë zjarri në ajër dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se rastinë fjalë është duke u hetuar nga njësitet kompetente policore.

Prizren 28.11.2022-00:14. Gjersa viktima mashkull kosovar ishte duke qëndruar në shtëpinë e tij, aty ka hyrë një i dyshuar i maskuar dhe i armatosur. Në momentin që viktima e ka vërejtur të dyshuarin, i njëjti ka shtëne me armë zjarri në ajër dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. Rasti në hetime nga njësitet kompetente policore.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë