Gjendet në Mitrovicë automjeti i vjedhur dje në Prizren

  • 19.01.2023
<strong>Gjendet në Mitrovicë automjeti i vjedhur dje në Prizren</strong>

Një automjeti-kombi që është vjedhur në Prizren është gjetur në Prizren, ka njoftuar Policia e Kosovës, të enjten.

Përmes njoftimi Policia e Kosovës tregoi se pas procedurave automjeti-kombi do t’i kthehet pronarit të tij.

“Me datë  18  Janar  2023,  Viktima  nga fshati Shpenadi , KK Prizren ka raportuar në polici së në orët e e hershme të mëngjesit i është vjedhur automjeti-kombi Ëv Crafter me mjete punë në të, vlera e automjetit me gjithë mjete të punës , nga ankuesi vlerësohet  të jetë 30.000 (tridhjetë mijë) euro”.


“Njësitet policore të Stacionit Policor Prizren-Veri së bashku me Sektorin e Rajonal të Hetimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren kanë dalë në vendngjarje dhe kanë filluar hetimet. Më vonë pas dite,   të njëjtën ditë në bashkëpunim me qytetar,  automjeti-kombi  i vjedhur në Prizren është gjet në Mitrovicë”, thuhet në njoftim.

“Policia ka dalë në vendngjarje dhe kombi është sekuestruar, automjeti pas ekzaminimit nga ekspertët e policisë  do ti kthehet pronarit”, përmbyllet njoftimi. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë