Bizneset Vende Pune Ofertat

[FOTO] Gelancë: Banorët e rrugës Koshare të “harruar” nga pushteti!

[FOTO] Gelancë: Banorët e rrugës Koshare të “harruar” nga pushteti!

03.02.2019 Ligji

Ishte ish-kryetari i Komunës së Suharekës, Sali Asllanaj i cili kishte ndërprerë asfaltimin e rrugës Koshare në Gelancë për vetëm 300 metra.

Bindjet partiake të banorëve të kësaj lagjeje siç duket kishin indinjuar ish-kryetarin Asllanaj për mos asfaltimin e kësaj rruge, thotë një banor i kësaj lagjeje.

Sipas banorit në fjalë në mandatin e ish-kryetarit Asllanaj ata kishin bërë kërkesë që edhe kjo rrugë të asfaltohet mirëpo një e tillë nuk ishte marrë parasysh.

Sipas banorit të njëjtin avaz e ka vazhduar edhe kryetari i tanishëm, Bali Muharremaj, por të paktën nga ky i fundit kishin marrë premtime se rruga do të asfaltohet, por deri më tani asgjë nuk është punuar në këtë drejtim.

Fiset që jetojnë në këtë pjesë si Usaj, Krasniqi, Kodra, Jashari e kanë tejet të vështirë qarkullimin në këtë rrugë sidomos kur ka të reshura.

Andaj edhe një herë i bëjnë thirrje kryetarit Muharremaj për marrjen e masave të nevojshme për rregullimin e rrugës Koshare të Gelancës.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë