Fermerit nga fshati Leshan i ngordhin 60 dele, inspekcioni i jep vërejtje

  • 29.01.2019
Fermerit nga fshati Leshan i  ngordhin 60 dele, inspekcioni i jep vërejtje

Në fshatin Leshan, një fermeri i quajtur Arben Kryeziu, i ngordhën gjithësej 60 dele, dhe ai hapi një gropë dhe i futi të gjitha aty.

Fermerit Arben Kryeziu-t, për dy javë i ngordhën 60 dele, ai i groposi pasi inspekcioni komunal i dha vërejtje për kushtet ku i mban kafshët.


E për diçka të tillë, Kryeziu u bind me vështirësi, pasi televizoni Klan Kosova ishte në vendin e ngjarjes.

Ndërsa fermerit, edhe inspekcioni komunal i shkoi në shtëpi, ku i dhanë vërejtje, për kushtet shumë të dobëta që Kryeziu i ka për kafshët që mban.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë