Brenda 24 ore arrestohen 18 persona të dyshuar, një dërgohet në vuajtje të dënimit

  • 24.12.2022
Brenda 24 ore arrestohen 18 persona të dyshuar, një dërgohet në vuajtje të dënimit

Policia e Kosovës çdo ditë përballet me raste të ndryshme të cilat raportohen nga qytetarët, e ku në shumicën e rasteve ata përballen edhe me të dyshuarit të cilët kryejnë vepra të ndryshme penale.

Gjatë ditës së premte Policia e Kosovës bën të ditur se ka arrestuar 18 persona, shkruan SuharekaOnline.

Poashtu, në 24 orëshin e fundit policia njofton se 13 persona të dyshuar janë dërguar në mbajtje, ndërsa një tjetër është dërguar në vuajtje të dënimit.


Raporti i policisë përmbanë edhe arsyet e arrestimeve të personave të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Persona të arrestuar18
Persona në mbajtje13
Persona në ndalim policor /
Persona në vuajtje të dënimit1

Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se gjatë ditës së premte ka arrestuar dy persona të dyshuar për falsifikim të paras, blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e lëndëve narkotike.

Fsh. Vllashnje, Prizren 23.12.2022 – 08:40. Nga Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Prizren janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, gjatë realizimit të urdhëresës së gjykatës për kontrollin e një shtëpie dhe dy lokaleve janë gjetur dhe sekuestruar  99.71 gram  substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.  Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në qendrën e ndalimit në Prizren për rastin e narkotikëve.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë