Banorët e fshatit Reshtan mobilizohen që të pastrojnë trotuarin nga bora

  • 10.01.2019
Banorët e fshatit Reshtan mobilizohen që të pastrojnë trotuarin nga bora

Pavarësisht reshjeve të vazhdueshme të borës dhe intensitetit të lartë të saj Komuna e Suharekës së bashku me kompanitë vullnetare për pastrimin e rrugëve dhe trotuarëve është mobilizuar qysh në orët e hershme të mëngjesit, ndërsa në fshatin Reshtan banorët e këtij fshati janë mobilizuar për pastrimin e trotuarit nga bora.

Sipas, një banori të fshatit Reshtan njoftoi redaksinë tonë tha se këmbësorët nuk mund të lëvizin lirshëm në trotuare për shkak të borës, ata janë të detyruar që të dalin në asfalt që të lëvizin, po ashtu kur ata dalin që të lëvizin në asfalt atëherë janë në rrezik nga automjetet.


Banorët e këtij fshati janë mobilizuar me mjete të ndryshme që ta pastrojnë trotuarin e këtij fshati për shkak që të lëvizin lirshëm banorët në trotuarë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë