Bali Muharremaj vazhdon të qëndrojë pranë qytetarëve, pavarësisht reshjeve të borës

  • 10.01.2019
Bali Muharremaj vazhdon të qëndrojë pranë qytetarëve, pavarësisht reshjeve të borës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj gjatë tërë ditës ka vazhduar të jetë aktiv në ndihmë të qytetarëve për pastrimin e rrugëve.

I shoqëruar nga një pjesë e ekipit të tij dhe kompanive vullnetare për pastrimin e rrugëve, Muharremaj për së afërmi së bashku me qytetarët ka qëndruar në fshatrat: Samadraxhë, Bllacë, Dubravë, Sallagrazhdë e fshatrat përreth.


I kontaktuar nga redaksia kryetari konfirmoi se gjendet në Bllacë dhe sipas tij pasi që janë pastruar rrugët kryesore është duke u punuar në pastrimin e rrugëve dytësore. Pas Bllacës kryetari pritet që të dalë në ndihmë për qytetarët në fshatrat:Dragaqin dhe Papaz.

Njëherit ai ka falënderuar kompanitë private që po bëjnë të pamundurën për të mirën e qytetarëve duke punuar vazhdimisht.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë