Babai e raporton djalin në polici se po ushtron dhunë në familje dhe dëmtoi orendi në shtëpi, arrestohet prizrenasi

  • 30.08.2022
Babai e raporton djalin në polici se po ushtron dhunë në familje dhe dëmtoi orendi në shtëpi, arrestohet prizrenasi

Një rast i dhunës në familje është raportuar në stacionin policor në Prizren.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se viktima mashkull kosovar, ka raportuar se djali i tij i dyshuari mashkull kosovar në vazhdimësi është duke shkaktuar dhunë në familje, ndërsa dje ka dëmtuar edhe disa orendi në shtëpi.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje më 29 gusht rreth orës 17:30 në Prizren.


I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, kurse rasti është në procedurë hetimore.


“DHUNË NË FAMILJE / Prizren 29.08.2022-17:30. Viktima mashkull kosovar, ka raportuar se djali i tij i dyshuari mashkull kosovar në vazhdimësi është duke shkaktuar dhunë në familje ndërsa sot i ka dëmtuar edhe disa orendi në shtëpi. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë