Arrestohet një person për vjedhjen e xhamisë në Suharekë

  • 17.01.2019
Arrestohet një person për vjedhjen e xhamisë në Suharekë

Sot, më 17 Janar u mbajt takimi i sigurisë lokale në Komunën e Suharekës, ku gjatë javës ndodhën disa vjedhje, dhunë në familje, ku i pranishëm ishte edhe Komandanti i Stacionit Policor në Suharekë, Milazim Lumi, gjatë orëve të mëngjesit u krye një vjedhje në xhaminë e Suharekës, ku grabitësit arritën që të vjedhin data bazën e kamerave dhe shumën e mjeteve në vlerë prej 120 Euro nga një njoftim thuhet se është arrestuar një person i dyshimtë për këtë vjedhje, po ashtu edhe në Duhël ndodhi një dhunë në familje ku është arrestuar një person.

Komandanti i Stacionit Policor të Suharekës, z.Milazim Lumi deklaroi se gjatë javës janë njoftuar, raste për vjedhje dhe dhunë në familje, ku për vjedhje thuhet se është arrestuar një i dyshuar, po ashtu edhe një dhunë në familje që ndodhi në Duhël, Policia e Kosovës ka arritur që të arrestojë personin që ka kryer dhunë në familje.


Po ashtu, znj. Mihrije Suka, nënkryetare e Komunës së Suharekës ka folur për aktivitet që janë zhvilluar në Komunë si, takimi me kryetarët të komunave të Kosovës në Qeverinë e Kosovës, pastaj viziat e përfaqësuesve të Bankës Botërore rreth ngritjes së Pendës në Dragaçinë, ku aty morën pjesë edhe zv. kryeministri Enver Hoxhaj, deputeti i parlamentit të Kosovës, Blerim Kuçi, dhe këshilltarja e Haradinajt, Albena Reshitaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë